| Power Source | Electric |
|---|---|
| Color | Silver, Black |
| Material | Stainless Steel |
| MPN | KA8520 |
| Dough/Bread Type | Basic White, French, Gluten-Free, Whole Wheat, Multigrain, Cake, |
| Item Depth | 14.2 in |
| Brand | KitchenArm |
| Loaf Size | 1 lb, 1.5 lbs, 2 lbs |
| Type | Bread Machine |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Item Height | 12 in |
| Model | 29-in-1 KA8520 |
| Features | LCD Display, Keep Warm Function, Programmable, Non-Stick, Timer |
| Item Width | 8.9 in |
| Number of Settings/Programs | 29 |
Check the listing for details. KITCHENARM 29-in-1 Smart Bread Machine w/ Gluten-Free Setting Model KA8520. Color: Silver, Black, Condition: New. Listed at 80.00 USD. KITCHENARM 29-in-1 Smart Bread Machine w/ Gluten-Free Setting Model KA8520