| Binding | Kitchen |
|---|---|
| ProductGroup | Kitchen |
| Shape | Rectangle |
| Color | Black |
| Type of Oven | Pizza |
| Item Diameter | 10 in |
| Material | Aluminum |
| Item Length | 14 in |
| Brand | Unbranded |
| Heat Resistance | 500°F |
| Care Instructions | Hand Wash Only |
| Item Height | 14 in |
| Features | Easy to Clean, Non-Stick |
| Surface Coating | Non-Stick |
| Item Weight | 1-2 lbs |
| Item Width | 14 in |
Check the listing for details. Kitchenware, 10 by 14 Inch Detroit Style Pizza Pan. Color: Black, Condition: New. Listed at 38.80 USD. Bring the taste of real Detroit-style pizza to your kitchen! Great for family dinners, parties, or weekend pizza nights. ✅ Perfect size for authentic Detroit-style pizza.