| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Power Source | Hand_powered |
| Included Components | Impact-rated Flip Socket Conduit Reamer |
| Color | Black |
| Item Diameter | 1 in |
| Material | Steel |
| Item Depth | 1 in |
| Product Dimensions | 5.22 X 1.2 X 1 Inches |
| Suitable For | Drill, Impact Driver |
| Brand | Unbranded |
| Item Package Quantity | 1 |
| Type | Flip Socket Conduit Reamer, Conduit Reamer, Socket Holder, Magnetic Bit Holder |
| Unit Type | oz |
| Batteries Required? | No |
| Style | Flip Socket Reamer |
| Package Quantity | 1 |
| Unit Quantity | 5 oz |
| Application | Reaming, Smoothing |
| Item Weight | 5 oz |
Check the listing for details. Klein's Flip Socket Conduit Reamer: Precision Tools for Professional Contractors. Color: Black, Condition: New. Listed at 32.29 USD. Precision Tools for Professional Contractors. IMPACT-RATED CONSTRUCTION: Specifically engineered for use with impact drivers, ensuring outstanding durability without compromise.