| Brand | Klein Tools |
|---|---|
| Item model number | 32960A |
| Part Number | 32960A |
| Item dimensions L x W x H | 8.53 x 1.58 x 1.58 inches |
| Number of Items | 1 |
| Item Package Quantity | 1 |
| Color | Black |
| Material | Carbon Steel |
| Batteries Required? | No |
| Item Weight | 4.3 ounces |
| Head Style | Hex |
| Model Name | 32960A |
| Recommended Uses For Product | Electronics Item, Home Improvement, Furniture Assembly |
| Special Features | Soft Grip |
| Special Feature | Soft Grip |
| Product Dimensions | 8.53 x 1.58 x 1.58 inches |
| Manufacturer | Klein Tools |
| UPC | 7445041966930 |
Check the listing for details. Klein Tools 32960A Fastbit Tru-Grip Screwdriver, Ball-Style Handle with Quick-Re. Color: Black, Condition: New. Listed at 24.99 USD. Item model number 32960A. Part Number 32960A. Manufacturer Klein Tools. TRU-GRIP HANDLE: Ball-style handle design enables maximum torque and superior comfort, reducing hand fatigue on repetitive fastening jobs.