| Size | M/L |
|---|---|
| Model | 60511 |
| UPC | 092644605116 |
| Materials sourced from | China |
| California Prop 65 Warning | California Prop 65 Warning |
| Country of Origin | China |
| Brand | Klein Tools |
| Department | Adults |
| Type | Knee Pads |
| Item Height | 0.75 in |
| Color | Black |
| Body Area | Legs |
| Style | Flexible |
| MPN | 60511 |
| Material | Polyester, Nylon, Foam, Natural Rubber, Neoprene, Rubber, Latex |
| Item Length | 14.6 in |
| Item Width | 7.7 in |
| Item Weight | 6 oz |
Check the listing for details. Klein Tools 60511 Heavy Duty Knee Pad Sleeves, M/L. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 29.99 USD. The Klein Tools 60511 Heavy Duty Knee Pad Sleeves in size M/L are designed for adults looking for durable and flexible knee protection. CLOSEOUT DEALS 23. IMPORTANT NOTES. LOCAL PICKUP.