| Size | XL |
|---|---|
| Color | Black |
| UPC | 092644606229 |
| Material | Nylon |
| MPN | 60622, 60624 |
| Item Length | 14.6'' (37.1 cm) |
| California Prop 65 Warning | California Prop 65 Warning |
| Brand | Klein Tools |
| Department | Adults |
| Type | Knee Pads |
| Item Height | 0.47'' (1.2 cm) |
| Model | Klein Tools 60624 |
| Style | Flexible |
| Body Area | Legs |
| Features | Adjustable Fitting |
| Application | Knee Protection |
| Sport/Activity | Cycling |
| Item Width | 6.9'' (17.5 cm) |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 2.4 ounces |
Check the listing for details. Klein Tools 60624 Knee Pad Compression Sleeves L/XL Pair Black New. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 21.74 USD. Klein Tools 60624 Knee Pad Compression Sleeve, L/XL (1 Pair). New Klein Tools knee pad compression sleeve pair. Size shown in photos. Designed for knee protection and compression support while working.