| Color Family | Black |
|---|---|
| Drive Style | Slotted |
| Hand Tool Type | Individual or Specialty Screwdriver |
| Handle Material | Comfort Grip |
| Individual/Set | Individual |
| Magnetic Tip | No |
| Number of Pieces | 1 |
| Ratcheting | No |
| Returnable | 90-Day |
| Tools Product Type | Hand Tool |
| Manufacturer Warranty | Please refer to the attached warranty document in the Product Ove |
| Assembled Depth (in) | 0.62 in |
| Assembled Height (in) | 8.75 in |
| Assembled Width (in) | 0.62 in |
| Handle Length (in) | 2.75 |
| Shaft Length (in) | 6 |
| Tip Size | 1/8 in. |
| UPC | 726084358218 |
Check the listing for details. Klein Tools 608-6 1/8-Inch Cabinet Tip Mini Screwdriver, 6-Inch. Condition: New. Listed at 10.25 USD. Klein Tools Mini Flathead Screwdriver with 1/8 in. (3 mm) Cabinet Tip and 6 in. Cushion-Grip handle for greater torque and comfort. cabinet tip screwdriver has cushion grip handle. Screwdriver with 6 in.