| Brand | Klein Tools |
|---|---|
| Application | Driving |
| Number of Pieces | 3 |
| Packaging | Retail |
| UPC | 092644652806 |
| Part Number | 65813SW |
| Product Type | Swivel Impact Driver Adapter |
| Length | 2.85'' (7.2 cm) |
| Width | 3.2'' (8.1 cm) |
| Height | 0.71'' (1.8 cm) |
| Weight | 0.16 kg, 0.35 lb |
| Color | Black & Orange |
| Finish | Black Oxide Finish |
| Material | Alloy Steel |
| Features | 20° Swivel, Impact-Rated |
| Size | Drive Type: Impact Driver AdapterDrive Size: 1/4" |
| MPN | 65813SW |
| California Prop 65 Warning | California Prop 65 Warning |
Check the listing for details. Klein Tools 65813SW Swivel Impact Driver Socket Adapter Set, 3 Pc.. Color: Black & Orange, Width: 3.2'' (8.1 cm), Condition: New. Listed at 25.85 USD. Klein Tools Impact Driver Swivel Socket Adapter Set eliminates common pain points when working in confined spaces. Features 20-Degree swivel with 360-Degree rotation for optimized access. High-visibility orange bands prevent loss while contrasted markings enable quick identification.