| Brand | Klein Tools |
|---|---|
| Type | Pipe Wrench |
| Material | Cast Iron |
| Features | Adjustable |
| Handle Size | 18 in |
| Jaw Size | 2.5 in |
| MPN | 68228 |
| Color | Orange |
| Item Width | 3.6'' (9 cm) |
| Item Length | 15.9'' (40.4 cm) |
| Item Height | 1.5'' (3.7 cm) |
| UPC | 092644682285 |
| California Prop 65 Warning | California Prop 65 Warning |
Check the listing for details. Klein Tools 68228 Adjustable Cast Iron Pipe Wrench, 18". Color: Orange, Condition: New. Listed at 57.99 USD. Part Number: 68228. The Klein Tools Cast Iron Pipe Wrench is both durable and lightweight. Klein's reputation as a leading producer of professional-quality products is global. This warranty does not apply to batteries.