| Brand | Klein Tools |
|---|---|
| Type | Writing Utensil |
| Material | Plastic |
| Item Length | 5.37'' (13.6 cm) |
| Color | Black |
| Item Width | 0.62'' (1.6 cm) |
| Item Height | 0.72'' (1.8 cm) |
| MPN | 8610112 |
| UPC | 092644861185 |
| California Prop 65 Warning | California Prop 65 Warning |
Check the listing for details. Klein Tools 8610112 Skribes Fine Tip Permanent Markers, Black, 12-Pack. Color: Black, Condition: New. Listed at 16.99 USD. Part Number: 8610112. Klein Tools Skribes Fine Tip Black Permanent Markers are designed for tough jobsite conditions. The professional-grade ink writes effortlessly on wet, dry, oily, and abrasive surfaces, resisting clogging for smooth marking.