| Brand | Klein Tools |
|---|---|
| Type | Writing Utensil |
| Material | ABS |
| Item Length | 1.63'' (4.1 cm) |
| Color | Black |
| Item Width | 0.75'' (1.9 cm) |
| Item Height | 4.12'' (10.5 cm) |
| MPN | 86700 |
| UPC | 092644867002 |
| California Prop 65 Warning | California Prop 65 Warning |
Check the listing for details. Klein Tools 86700 Skribes Retractable Marker Holder. Color: Black, Condition: New. Listed at 12.77 USD. Klein's Skribes Retractable Marker Holder is designed to carry Skribes ultra-fine, fine, and chisel tip permanent marks, as well as paint markers. Klein's Retractable Marker Holder holds Klein's Skribes permanent and paint markers, and carpenter pencils.