| Brand | Klein Tools |
|---|---|
| Type | Box Beam Level |
| Features | Portable |
| Material | Aluminum |
| Color | Orange |
| Item Length | 24'' (61 cm) |
| Item Width | 1.18'' (3.0cm) |
| Item Height | 2.50'' (6.35 cm) |
| MPN | 93524 |
| UPC | 092644935244 |
Check the listing for details. Klein Tools 93524 Box Beam Level, 3 Vial, 24". Color: Orange, Condition: New. Listed at 41.98 USD. Part Number: 93524. Box Beam Level with vial accuracy at (0.029 degrees or 0.5 mm/m). Top-view vial window enables easy readability from multiple angles. Vial Material: Mineral Spirits. Klein's reputation as a leading producer of professional-quality products is global.