| Brand | Klein Tools |
|---|---|
| Application | Layout and Measurement |
| What's Included | 4.5'' Trim Square |
| Packaging | Retail |
| UPC | 092644935404 |
| Part Number | 9354SSQ |
| Product Type | Square |
| Item Length | 4.77'' (12.1 cm) |
| Width | 0.79'' (2 cm) |
| Height | 4.74'' (12 cm) |
| Weight | 0.09 kg, 0.20 lb |
| Color | Orange |
| Finish | Anodized |
| Material | Aluminum |
| Features | Double Laser Etched Markings |
| Size | Measurement Standard: ImperialGraduations: 1/8" |
| MPN | 9354SSQ |
| California Prop 65 Warning | California Prop 65 Warning |
Check the listing for details. Klein Tools 9354SSQ Trim Square, 4-1/2". Color: Orange, Width: 0.79'' (2 cm), Condition: New. Listed at 19.11 USD. Part Number: 9354SSQ. Klein's reputation as a leading producer of professional-quality products is global. This warranty does not apply to batteries. Manufacturer: Klein Tools. Like the industrial fields it serves, Klein Tools has grown dramatically since 1857.