| Brand | Klein Tools |
|---|---|
| Type | Box Beam Level |
| Features | Portable |
| Material | Aluminum |
| Color | Orange |
| Item Length | 72'' (182.9 cm) |
| Item Width | 2.63'' (6.7 cm) |
| Item Height | 1.25'' (3.2 cm) |
| MPN | 93572 |
| UPC | 092644935725 |
| California Prop 65 Warning | California Prop 65 Warning |
Check the listing for details. Klein Tools 93572 Box Beam Level, 3 Vial, 72". Color: Orange, Condition: New. Listed at 82.98 USD. Part Number: 93572. Box Beam Level with vial accuracy at (0.029 degrees or 0.5 mm/m). Top-view vial window enables easy readability from multiple angles. Vial Material: Mineral Spirits. Klein's reputation as a leading producer of professional-quality products is global.