| Materials sourced from | U.S.A |
|---|---|
| Manufacturer | Klein |
| Part Number | 935RBLT |
| Product Type | Level |
| Packaging | Retail |
| UPC | 092644935039 |
| California Prop 65 Warning | California Prop 65 Warning |
| Brand | Klein Tools |
| Type | Torpedo Level |
| Item Height | 9 in |
| Color | Orange |
| Item Diameter | 0.75 in |
| Model | Klein Tools 935RBLT |
| MPN | 935RBLT |
| Features | Portable, Magnetic |
| Material | Aluminum |
| Item Length | 9 in |
| Item Width | 1.8 in |
| Item Weight | 11.2 oz |
Check the listing for details. Klein Tools 935RBLT Lighted Torpedo Billet Level. Color: Orange, Condition: New. Listed at 44.95 USD. Klein's reputation as a leading producer of professional-quality products is global. This warranty does not apply to batteries. Manufacturer: Klein Tools. Like the industrial fields it serves, Klein Tools has grown dramatically since 1857.