| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Color | Red |
| Item Diameter | 5 in |
| MPN | 93LCLS |
| Material | Plastic |
| Item Length | 5.3 in |
| Brand | Klein Tools |
| Type | Cross-Line Laser Level |
| Item Height | 5 in |
| Model | 93LCLS |
| Measuring Technology | Laser |
| Features | Water-Resistant, Portable, Magnetic, Self-leveling |
| Item Width | 2.6 in |
| Item Weight | 1.57 lbs |
Check the listing for details. Klein Tools 93LCLS Laser Level, Self-Leveling Red Cross-Line Level and Red Plumb. Color: Red, Condition: New, Made in United States. Listed at 119.99 USD.