| Brand | Klein Tools |
|---|---|
| Measuring Technology | Laser |
| Color | Orange & Black |
| Type | Cross-Line Laser Level |
| Features | Self-leveling |
| Item Length | 2.9'' (7.3 cm) |
| Material | Neodymium |
| Item Width | 2.2'' (5.5 cm) |
| Item Height | 4.4'' (11.1 cm) |
| MPN | 93MCLPG |
| UPC | 092644930225 |
| California Prop 65 Warning | California Prop 65 Warning |
Check the listing for details. Klein Tools 93MCLPG Compact Green Cross-Line Laser Level with Plumb Spot. Color: Orange & Black, Condition: New. Listed at 119.98 USD. Part Number: 93MCLPG. Bright green laser lines and a self-leveling pendulum ensure accuracy, while the green plumb spot adds versatility. Plumb Laser: Yes. Number of Beams: 4 (2 Plumb and 2 Crosslines).