| Brand | Klein Tools |
|---|---|
| Type | Plier Wrench |
| Number of Pieces | 1 |
| Size | 12 in |
| Features | High Leverage |
| Material | Forged Steel |
| MPN | D53112 |
| Color | Black |
| Item Width | 0.68'' (1.7 cm) |
| Item Length | 11.75'' (29.8 cm) |
| Item Height | 2.4'' (6.1 cm) |
| UPC | 092644730634 |
Check the listing for details. Klein Tools D53112 Compact Plier Wrench, 12". Color: Black, Condition: New. Listed at 51.99 USD. Part Number: D53112. Klein's reputation as a leading producer of professional-quality products is global. This warranty does not apply to batteries. Manufacturer: Klein Tools. Like the industrial fields it serves, Klein Tools has grown dramatically since 1857.