| Item Width | 0.72 in |
|---|---|
| UPC | 0092644690006 |
| Brand | Klein Tools |
| Type | Voltage/Continuity Tester |
| Item Height | 1.00 in |
| Color | Yellow |
| Model | Klein Tools NCVT-1 |
| Measuring Technology | Electric |
| MPN | NCVT-1 |
| Features | Clip, LED Indicator |
| Material | Plastic, Polycarbonate |
| Item Length | 5.50 in |
| Item Weight | 0.80 oz |
Check the listing for details. Klein Tools NCVT1 50V to 1000V AC Voltage Detector Pen - Open Box. Color: Yellow, Condition: Open box. Listed at 12.99 USD.