| Brand | Klein Tools |
|---|---|
| Type | Writing Utensil |
| Color | Black |
| Item Height | 0.72'' (1.8 cm) |
| Model | Klein Tools Skribes |
| UPC | 092644861154 |
| Material | Plastic |
| MPN | 861014 |
| Item Length | 5.37'' (13.6 cm) |
| Item Width | 0.62'' (1.6 cm) |
| California Prop 65 Warning | California Prop 65 Warning |
Check the listing for details. Klein Tools Skribes Fine Tip Permanent Markers, Black, 4-Pack. Color: Black, Condition: New. Listed at 6.53 USD. Resists clogging and crafted with professional grade ink that writes effortlessly in the toughest conditions: wet, dry, oily, on abrasive surfaces. The 72-Hour extended cap-off life prevents the marker from drying out.