| Department | Unisex Adults |
|---|---|
| Care Instructions | Easy Care |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Set Includes | Stuff Sack |
| Stuff Sack Size | 3 X 8 in |
| Shell Material | Polyester |
| Suitable For | Camping |
| UPC | 0846647005783 |
| Brand | Klymit |
| Insulation Type | Synthetic |
| Type | Seat Pad |
| Size | Full |
| Color | Red |
| Model | 06IDOR02E |
| MPN | 06IDORRFE |
| Features | Insulated |
| Item Length | 74 in |
| Packed Size | 7 in x 12 in |
| Item Width | 47 in |
| Item Weight | 57.6 oz |
Check the listing for details. Klymit 06IDORRFE Insulated Double Static V Two-person Sleeping Camping Pad. Color: Red, Condition: Used. Listed at 100.00 USD. Used, but in new condition.