| Size | Single |
|---|---|
| Color | Green |
| Set Includes | Stuff Sack, Patch Kit |
| Item Length | 72 in |
| Packed Size | 8 x 3 in |
| Suitable For | Camping |
| Brand | Klymit |
| Type | Sleeping Pad |
| Department | Unisex Adults |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Model | Static V |
| Style | V-Chamber Design |
| Stuff Sack Size | 8 x 3 in |
| Features | Ultralight, Inflatable, Roll Up, V-Chamber Design |
| Shell Material | 75D Polyester |
| Item Width | 23 in |
| Item Weight | 18.7 oz |
Check the listing for details. Klymit Static V Ultralight Inflatable Sleeping Pad Single Green V-Chamber. Color: Green, Condition: New. Listed at 47.50 USD. Klymit Static V Ultralight Inflatable Sleeping Pad Single Green V-Chamber