| Features | Straps |
|---|---|
| Department | Boys |
| Pattern | Geometric |
| Bag Height | 16 in |
| Occasion | Casual |
| Vintage | No |
| Size | 16" |
| Material | Canvas |
| Accents | Strap |
| Character | Boy |
| Handle/Strap Material | Canvas |
| Bag Width | 12 in |
| Bag Depth | 4 in |
| Fabric Type | polyester |
| Brand | Bioworld |
| Style | Backpack |
| Color | Multicolor |
| Closure | Zip |
| Theme | School |
| UPC | 013244223371 |
Check the listing for details. MARVEL AVENGERS Backpack 16" Laptop Sleeve Padded Straps Support. Color: Multicolor, Condition: New with tags. Listed at 39.95 USD. Padded Shoulder Strap. Padded Back. Supports Up To 50 LBS.