| Specific Character | Marvin’s Magic |
|---|---|
| Manufacturer recommended age | 8 - 18 years |
| Number of Puzzle Pieces | 1 |
| Item model number | MMIBT |
| MPN | MMIBT |
| Product Dimensions | 31 x 5.3 x 23.1 cm |
| Vintage | Yes |
| Brand | Marvin's Magic |
| Type | Vintage/ Classic Toys |
| Batteries Required? | No |
| Shipping Weight | 680 g |
| Assembly Required | No |
| Remote Control Included? | No |
| Subtype | Magic/ Tricks/ Jokes |
| Item Weight | 953 g |
| Batteries Included? | No |
| UPC | 0808446013178 |
Check the listing for details. Marvin’s i-Magic Box Of Tricks Set!. Condition: New. Listed at 18.99 USD. Claims without proper proof may be denied. New Open Box. Include a clear, written explanation.