| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| MPN | MBH-1 |
| Item Width | 6 in |
| Item Height | 12 in |
| Suitable For | Bees |
| Size | Medium |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Material | Wood |
| Model | MBH-01 |
| Item Weight | 3 lb |
| Assembly Required | No |
| Brand | Bird Houses by Mark |
| Color | Brown |
| Item Depth | 6 in |
| Mounting | Freestanding |
| Type | House |
Check the listing for details. Mason Bee House. Color: Brown, Condition: New. Listed at 29.95 USD. Mason bee is a common name for a species of bees. They are named from their habit of making compartments of mud in their nests, which are made in hollow reeds or holes in wood made by wood boring insects. Made from Western Red Cedar Dimensions approx: 12" x 6" x 5"