| Country of Origin | China |
|---|---|
| Custom Bundle | No |
| Firmness | Medium |
| MPN | HT-140 |
| Item Length | 44 in |
| Additional Parts Required | No |
| Unit Type | Unit |
| Care Instructions | Clean with Dampen Cloth |
| Item Height | 45 in |
| Style | Modern |
| Personalized | No |
| Item Width | 28 in |
| Upholstery Fabric | Vinyl |
| Pattern | Solid |
| Massage Functions | Kneading, Rolling, Shiatsu, Tapping |
| Color | Black |
| Material | PVC |
| Modified Item | No |
| California Prop 65 Warning | California Prop 65 Warning |
| Brand | Human Touch |
| Country//Region of Manufacture | China |
| Seating Capacity | 1 |
| Type | Recliner |
| Assembly Required | No |
| Model | human touch 140 |
| Item Weight | 110 lb |
| Product Line | Human Touch |
Check the listing for details. Massage Chair Human Touch HT-140. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 800.00 USD.