| Working time | 3-5 hours |
|---|---|
| Speed | 10V/10000RPM |
| Stroke | 2.5mm |
| Size | 22mm*150mm |
| Items Included | Wireless tattoo machine, Accessories, RCA adapter |
| Color | Gold |
| Connection | Wireless Battery |
| Material | Alloy |
| Charge Cable | Type-C |
| Weight | 120g |
| Brand | Mast |
| Type | Wireless tattoo machine |
| Battery Capacity | 900mAh |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Operating Voltage | 4-10V |
| Model | P40 |
| Features | Adjustable, Durable, Lightweight, Low Noise, Multifunctional, Permanent Makeup Machines |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Interface | Wireless or wired changeable |
Check the listing for details. Mast P40 Wireless Digital Display Lightweight Tattoo Machine New - Open Box. Color: Gold, Condition: New. Listed at 95.99 USD. Mast P40 Wireless Digital Display Lightweight Tattoo Machine New - Open Box.