| Unit Type | Unit |
|---|---|
| Custom Bundle | No |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Unit Quantity | 1 |
| Equipment Included | Locks |
| Modified Item | No |
| California Prop 65 Warning | Warning: Prop65 -This product can expose you to Lead which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov |
| Location | Indoor & Outdoor |
| UPC | 0071649101472 |
| Interior Shackle Width | 1 in |
| Brand | Master Lock |
| Body Material | Brass |
| Combination Type | Resettable |
| Interior Shackle Height | 1 in |
| Model | Master Lock 175D |
| Shackle Material | Steel |
| MPN | 175D |
| Shackle Diameter | 5/16 in |
Check the listing for details. Master # 175D 2" Resettable Zinc DieCast Combination Padlock. Condition: New. Listed at 33.78 USD. Model 175D. The Master Lock 175D set your own combination padlock features a 2 in. (51 mm) wide solid body for strength and reliability. The 5/16 in. New Master Lock 2" Resettable Combination Padlock.