| Brand | MASTER APPLIANCE |
|---|---|
| MPN | 70-01-02 |
| Custom Bundle | No |
| Model | 70-01-02 |
| Bundle Description | No |
| Country/Region of Manufacture | JP |
| Modified Item | No |
| NumberOfItems | 1 |
| Restricted States | [] |
| Style | Dia Chisel Tip,3.3mm |
| Item | Dia Chisel Tip,3.3mm |
| Type | Dia Chisel Tip,3.3mm |
| Weight | 0.0000 |
| Length | 3.500 |
| Width | 3.000 |
| Depth | 3.000 |
| Features | Soldering Tip, Tip Series UT-100Si, Tip Type Chisel, Tip Width 3. |
| Fits Brand | Master Appliance, Master Ultratorch |
| For Use With Mfr. Model Number | UT-100SI, UT-100SIK,UT-100SI-TC, UT-100SIP, UT-100, UT-100-TC |
| Battery Included | No |
| UPC | 635705350503 |
Check the listing for details. Master Appliance 70-01-02 Dia Chisel Tip,3.3Mm. Width: 3.000, Condition: New. Listed at 17.95 USD. Dia Chisel Tip,3.3mm. MASTER APPLIANCE. Light Industrial. & Recepticles. Electrical Outlets. and Enclosures. Electrical Boxes. General Purpose.