| Combination Type | Resettable |
|---|---|
| Color | Silver |
| Shackle Material | Steel |
| Weight | 2.82 ounces |
| Brand | Master |
| Interior Shackle Width | 3/8 in. (10 mm) |
| Unit Type | Unit |
| Body Material | Steel |
| Interior Shackle Height | 7/8 in |
| Shackle Diameter | 3/16 in. (5 mm) diameter |
| Unit Quantity | 1 |
| Location | Indoor & Outdoor |
| UPC | 634392647217 |
Check the listing for details. Master Combination Padlock 3-Dial Resettable Silver Steel 1.5" Shackle S110. Color: Silver, Condition: Used. Listed at 9.00 USD. This sturdy lock tells a tale of security and trust. Its resettable dials ensure flexibility, while the compact design fits your storage needs. • 3-digit resettable combination for customization • Durable stainless steel construction • Compact size, easy to carry • 1.5-inch shackle height • Engraved brand detailing Top To Bottom = 2 Inches Side To Side = 1.25 Inches S110/4 9x6