| Brand | Master Flow |
|---|---|
| Model | INSLV8 |
| MPN | INSLV8 |
| Insulation R-Value | 6 |
| Insulator material | Other |
| Pack Size | 1 |
| Product Depth (in.) | 60 in |
| Product Height (in.) | 12 in |
| Product Width (in.) | 12 in |
| UPC | 050206023310 |
Check the listing for details. Master Flow 8 in. Dia R-6 Ductwork Insulation Sleeve. Condition: New. Listed at 24.95 USD. Master Flow 8 in. Dia R-6 Ductwork Insulation Sleeve