| Custom Bundle | No |
|---|---|
| Bundle Description | No |
| Country/Region of Manufacture | CN |
| Modified Item | No |
| Type | Security Locks > Combination Padlocks |
| Weight | 1.0200 |
| Length | 2.400 |
| Width | 1.400 |
| Depth | 1.400 |
| Features | Combination Padlock, Body Height 1 15/16 in, Body Material Brass, |
| Battery Included | No |
| UPC | 0071649165900 |
| Interior Shackle Width | 15/16 in |
| Brand | Master Lock |
| Body Material | Brass |
| Combination Type | Resettable |
| Interior Shackle Height | 1 1/16 in |
| Model | Master Lock Pro Series 1177D |
| MPN | 1177D |
| Shackle Diameter | 3/8 in |
| Location | Indoor & Outdoor |
Check the listing for details. Master Lock 1177 Combination Padlock,Bottom,Brass. Width: 1.400, Condition: New. Listed at 23.99 USD. 3/8 in, Shackle Height 1 1/16 in, Shackle Material Boron. MASTER LOCK. & Recepticles. Electrical Outlets. Light Industrial. and Enclosures. Electrical Boxes. General Purpose.