| Brand | Master Lock |
|---|---|
| Interior Shackle Width | 3/4 in |
| Body Material | Steel |
| Combination Type | Not Resettable |
| Model | Master Lock 1525 |
| Interior Shackle Height | 3/4 in |
| Shackle Material | Steel |
| Shackle Diameter | 1/4 in |
| Equipment Included | Control Key |
Check the listing for details. Master Lock 1525 35 Padlocks ALL LOCKS SAME COMBINATION W/Control Key. Condition: New. Listed at 189.99 USD. These locks are the well known 1525 combination locks that you see in schools and workplaces. This key allows you to unlock the lock manually. You will receive 35 locks, and ONE key.