| Interior Shackle Width | 13/16 in |
|---|---|
| Brand | Master Lock |
| Body Material | Steel |
| Combination Type | Not Resettable |
| Interior Shackle Height | 3/4 in |
| Model | 1530DCM |
| Shackle Material | Steel |
| MPN | 1530DCM |
| Shackle Diameter | 9/32 in |
| Equipment Included | Padlock |
| Country of Origin | China |
| Location | Indoor & Outdoor |
Check the listing for details. Master Lock 1530DCM Combination Padlock Steel Purple Indoor Outdoor. Condition: New, Made in China. Listed at 4.10 USD. Master Lock 1530DCM Combination Padlock Steel Purple Indoor Outdoor