| UPC | 0071649101472 |
|---|---|
| Interior Shackle Width | 1 in |
| Brand | Master Lock |
| Body Material | Brass |
| Combination Type | Resettable |
| Interior Shackle Height | 1 in |
| Model | Master Lock 175D |
| Shackle Material | Steel |
| MPN | 175D |
| Shackle Diameter | 5/16 in |
Check the listing for details. MASTER LOCK 175 Combination Padlock,1 1/2 in,Rectangle 1U172. Condition: New. Listed at 135.10 USD. Combination Padlock, Body Height 1 1/2 in, Body Material Brass, Body Thickness 15/16 in, Body Width 2 in, Control Key Registration Required No, Dial Location Bottom, For Use With Lockers, Job Boxes and Gang Boxes, Utility Meters, Substations and Cable Boxes, Tool Chests and Tool Boxes, Tool Cribs, Key Control No, Key Type Combination, Number of Bumpers 0, Number of Dials 4, Number of Pins 0, Resettable Resettable, Shackle Dia. 5/16 in, Shackle Height 1 in, Shackle Material Hardened Steel.