| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Unit Type | Unit |
| Unit Quantity | 1 |
| Location | Indoor & Outdoor |
| UPC | 0071649101472 |
| Interior Shackle Width | 1 in |
| Brand | Master Lock |
| Body Material | Brass |
| Combination Type | Resettable |
| Interior Shackle Height | 1 in |
| Model | Master Lock 175D |
| Shackle Material | Steel |
| MPN | 175D |
| Shackle Diameter | 5/16 in |
Check the listing for details. Master Lock 175D Combination Padlock 1" Shackle Resettable Combination Brand New. Condition: New, Made in United States. Listed at 12.99 USD.