| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Color | Brass Finish |
| Type | LOCK |
| Combination Type | Resettable |
| Shackle Material | Steel |
| MPN | 175D |
| Interior Shackle Width | 1 in |
| Interior Shackle Height | 1 in |
| Brand | Master Lock |
| Shackle Diameter | 5/16 in |
| Body Material | Brass |
| Model | Master Lock 175D |
Check the listing for details. Master Lock 175D Locker Lock Set Your Own Combination Padlock, 1 Pack, Brass. Color: Brass Finish, Condition: New. Listed at 30.19 USD. Master Lock 175D Locker Lock Set Your Own Combination Padlock, 1 Pack, Brass Features: Indoor and outdoor padlock is best used as a school locker lock, gym lock, and gate lock, providing protection and security from theft Set your own four-digit combination lock for easy combination recall; Combination change tool included Combo lock is constructed with a solid body for strength and weatherability, hardened steel shackle for cut resistance 2 inch (51 millimeter) wide lock body; 5 by 16 inch (8 millimeter) diameter shackle with 1 inch (25 millimeter) length, 1 inch (25 millimeter) width Shackle is preset to open on 0-0-0-0; See user manual in technical specifications section of this page for combination reset instructions Description: The Master Lock 175D Set Your Own Combination Padlock features a 2in (51mm) wide solid body for strength and reliability. The 5/16in (8mm) diameter shackle is 1in (25mm) long and made of hardened steel, offering extra resistance to cutting and sawing. The 4-digit dialing allows for thousands of possible numeric combinations. The Limited Lifetime Warranty provides peace of mind from a brand you know and can trust. Payment Immediate payment is required upon selecting 'Buy It Now' or upon checking out through your eBay cart. We accept payment through either PayPal or major credit card. Shipping Standard shipping is always free of charge. Orders with standard shipping travel via the best courier based on size and weight. The estimated delivery window will also be displayed during checkout. International shipping is not available at this time. Returns We offer simple and easy returns on almost all items within 30 days of delivery. Contact us for a return authorization and address to ship your item to.