| Type | Lock |
|---|---|
| Color | Brass Finish |
| Size | 2-1/4 in. Shackle |
| Shipping | Free Express United States Shipping |
| UPC | 0071649395505 |
| Interior Shackle Width | 1 1/4 in |
| Brand | Master Lock |
| Body Material | Brass |
| Combination Type | Resettable |
| Interior Shackle Height | 2 in |
| Model | Padlock |
| MPN | 175DLH |
| Shackle Diameter | 5/16 in |
Check the listing for details. Master Lock 175DLH 2in Wide Combination Padlock with Extra Long Shackle. Color: Brass Finish, Condition: New. Listed at 26.09 USD. The Master Lock 175DLH Set Your Own Combination Padlock features a 2in (51mm) wide solid body for strength and reliability. Combo lock is constructed with a solid body for strength and weatherability, hardened steel shackle for cut resistance.