| UPC | 0071649275760 |
|---|---|
| Interior Shackle Width | 1 3/4 in |
| Brand | Master Lock |
| Body Color | Red |
| Number of Pins | 6 |
| Interior Shackle Height | 1 1/4 in |
| Model | 410S6RED |
| Shackle Material | Steel |
| Key Type | Different |
| MPN | 410S6RED |
| Shackle Diameter | 1/4 in |
Check the listing for details. MASTER LOCK 1KA-2006 Keyed Padlock, 3/4 in,Rectangle,Silver 48WL02. Condition: New. Listed at 19.25 USD. Keyed Padlock, 3/4 in,Rectangle,Silver 48WL02. Padlock, Shackle Dia. Laminated steel lock body padlocks have bodies that are made up of plates of steel fastened with steel rivets and are used for securing goods.