| Country of Origin | China |
|---|---|
| UPC | 0705353574269 |
| Number of Keys | 2 |
| Size | Large |
| Item Diameter | 0.5 cm |
| Color | Black |
| Year Manufactured | 2021, 2020 |
| MPN | 207D |
| Material | Plastic |
| Item Depth | 16 in |
| Suitable For | Money, Valuables |
| Brand | Master Lock |
| Lock Mechanism | Key |
| Type | Key Case |
| Lock Type | Key |
| Security Rating | A |
| Fixture Type | Cylinder Barrel |
| Model | 207D |
| Shackle Size | 15 mm Shackle |
| Features | Magnetic Key Holder, Water-Resistant, Weather-Resistant, Alarm |
| Finish | Antique Brass |
| Fire Rating | 30 mins |
| Item Width | 2in. |
Check the listing for details. Master Lock 207D Magnetic Key Case - Black. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 6.77 USD. Keep spare keys secure and accessible with the Master Lock Hide-A-Key Magnetic Key Holder. Designed with a strong magnet, this key box attaches securely to steel surfaces for discreet storage. Master Lock Hide-A-Key Magnetic Key Holder – Large Size.