| Brand | MASTER LOCK |
|---|---|
| MPN | 3KA-3213 |
| Features | Padlock, Shackle Dia. 9/32 in, Shackle Height 3/4 in, Shackle Width 5/8 in, Shackle Material Steel, Body Height 1 1/4 in, Body Width 1 9/16 in, Body Thickness 3/4 in, Body Material Steel, Number of Bumpers 2, Number of Pins 4 Pin, Key Type Alike, Control Key Registration Required No, Opens with Key No. 3213, Body Color Silver, Body Finish Laminated, Keyway Type Master K1, Weather Resistant No, High Security Yes, Interchangeable Core No, Padlock Body Shape Rectangular, Rekeyable No |
| California Prop 65 Warning | N |
| Country of Origin | TW |
| Model | 3KA-3213 |
| NumberOfItems | 1 |
| Restricted States | [] |
| Style | Keyed Padlock |
| Item | Keyed Padlock |
| Type | Keyed Padlock |
| Includes | (2) keys |
| Weight | 0.4000 |
| Length | 1.900 |
| Width | 1.100 |
| Depth | 1.100 |
| Shape | Rectangular |
| Body Material | Steel |
| Body Color | Silver |
| Number of Pins | 4 |
| Battery Included | No |
| Body Width | 1-9/16" |
| Key Type | Alike |
| Shackle Dia. | 9/32" |
| Shackle Material | Hardened Steel |
| Shackle Type | Open |
| Body Size Width | 1-9/16" |
| Shackle Configuration | Open |
| Shackle Height | 3/4" |
| Shackle Width | 5/8" |
| Weatherability | Some Corrosion Resistance |
| Body Height | 1-1/4" |
| Body Thickness | 3/4" |
| Padlock Body Shape | Rectangular |
| Body Finish | Laminated |
| High Security | Yes |
| UPC | 071649027154 |
Check the listing for details. Master Lock 3Ka-3213 Padlock, Keyed Alike, Standard Shackle, Rectangular Steel. Width: 1.100, Condition: New, Made in TW. Listed at 12.29 USD. Padlock, Shackle Dia. Keyed Padlock. MASTER LOCK. & Recepticles. Electrical Outlets. Light Industrial. and Enclosures. Electrical Boxes.