| Brand | MASTER LOCK |
|---|---|
| MPN | 3KA-3252 |
| Features | Padlock, Shackle Dia. 9/32 in, Shackle Height 3/4 in, Shackle Width 5/8 in, Shackle Material Steel, Body Height 1 1/4 in, Body Width 1 9/16 in, Body Thickness 3/4 in, Body Material Steel, Number of Bumpers 2, Number of Pins 4 Pin, Key Type Alike, Control Key Registration Required No, Opens with Key No. 3252, For Use With Lockout/Tagout, Security, Body Color Silver, Body Finish Laminated, Keyway Type Master K1, Weather Resistant No, High Security No, Interchangeable Core No |
| California Prop 65 Warning | N |
| Custom Bundle | No |
| Bundle Description | No |
| Country/Region of Manufacture | MX |
| Model | 3KA-3252 |
| Modified Item | No |
| NumberOfItems | 1 |
| Restricted States | [] |
| Style | Keyed Padlock |
| Item | Keyed Padlock |
| Type | Keyed Padlock |
| Includes | Two keys |
| Weight | 0.4400 |
| Length | 3.000 |
| Width | 2.000 |
| Depth | 2.000 |
| Shape | Rectangular |
| Body Material | Steel |
| For Use With | Lockout/Tagout, Security |
| Body Color | Silver |
| Number of Pins | 4 |
| Battery Included | No |
| Body Width | 1-9/16" |
| Key Type | Alike |
| Shackle Dia. | 9/32" |
| Shackle Material | Hardened Steel |
| Shackle Type | Open |
| Shackle Configuration | Open |
| Shackle Height | 3/4" |
| Shackle Width | 5/8" |
| Weatherability | Some Corrosion Resistance |
| Body Height | 1-1/4" |
Check the listing for details. Master Lock 3Ka-3252 Padlock, Keyed Alike, Standard Shackle, Rectangular Steel. Width: 2.000, Condition: New. Listed at 14.85 USD. Padlock, Shackle Dia. Master Lock 5Up Padlock, Keyed Alike, Standard Shackle, Rectangular Steel Body. Master Lock 1Kalj Padlock, Keyed Alike, Long Shackle, Rectangular Steel Body. Keyed Padlock. Master Lock S33kas12ylw Lockout Padlock, Ka, Yellow, 1-13/16"H, Pk12.