| Model | Master Lock 410KABLK |
|---|---|
| Shackle Type | Extended |
| Body Color | Black |
| Key Type | Alike |
| MPN | 410KABLK |
| Brand | Master Lock |
| Interior Shackle Width | 3/4 in |
| Body Material | Plastic |
| Interior Shackle Height | 1 1/2 in |
| Number of Pins | 6 |
| Shackle Diameter | 1/4 in |
| Country/Region of Manufacture | Mexico |
| Location | Indoor & Outdoor |
Check the listing for details. Master Lock 410KABLK Safety Lockout Padlock Black. Condition: New. Listed at 12.95 USD. All padlocks arekeyed alike for convenience when managing multiple locks with a single key. 🔒Model: Master Lock 410KABLK. 📏Padlock Body Size: 1-1/2" wide x 1-3/4" tall high-visibility black thermoplastic body.