| Part Number | 5KA A389 |
|---|---|
| Item Type Keyword | padlocks |
| Material | Brass, Alloy Steel |
| UPC | 071649036743 |
| Shackle Type | Breakaway |
| Body Color | Silver |
| Shackle Material | Steel |
| Key Type | Alike |
| MPN | 5KA A389 |
| Keyway Type | A |
| Interior Shackle Width | 1 in |
| Brand | Master Lock |
| Body Material | Steel |
| Number of Pins | 1 |
| Interior Shackle Height | 1 in |
| Model | 5KA A389 |
| Shackle Diameter | 3/8 in |
| Features | Master Key |
| Location | Indoor |
Check the listing for details. Master Lock 5KA A389 2" No. 5 Laminated Padlock. Condition: New. Listed at 35.92 USD. Master Lock 5KA A389 2" No. 5 Laminated Padlock Powered by ExportYourStore.com