| Brand | MASTER LOCK |
|---|---|
| MPN | 5TCOM |
| Features | Padlock, Shackle Dia. 3/8 in, Shackle Height 1 in, Shackle Width 15/16 in, Shackle Material Steel, Body Height 1 1/2 in, Body Width 2 in, Body Thickness 1 in, Body Material Steel, Number of Bumpers 1, Number of Pins 4 Pin, Key Type Alike, Control Key Registration Required No, Body Color Silver, Body Finish Laminated, Keyway Type Master K1, Weather Resistant No, High Security No, Interchangeable Core No, Padlock Body Shape Rectangular, Rekeyable No, Shackle Type Standard Shackle |
| California Prop 65 Warning | N |
| Country of Origin | MX |
| Model | 5TCOM |
| NumberOfItems | 1 |
| Restricted States | [] |
| Style | Keyed Padlock |
| Item | Keyed Padlock |
| Type | Keyed Padlock |
| Includes | Two keys |
| Weight | 1.6000 |
| Height | 2" |
| Length | 7.500 |
| Width | 5.700 |
| Depth | 5.700 |
| Shape | Rectangular |
| Body Material | Steel |
| Body Color | Silver |
| Number of Keys | 2 |
| Number of Pins | 4 |
| Battery Included | No |
| Body Width | 2" |
| Key Type | Alike |
| Shackle Dia. | 3/8" |
| Shackle Material | Steel |
| Shackle Type | Open |
| Body Size Width | 2" |
| Shackle Configuration | Open |
| Shackle Height | 1" |
| Shackle Width | 15/16" |
| Key Control | No |
| Weatherability | Some Corrosion Resistance |
| Body Height | 1-1/2" |
| Body Thickness | 1" |
| UPC | 071649228230 |
Check the listing for details. Master Lock 5Tcom Padlocks, Keyed Alike, Standard Shackle, Rectangular Steel. Width: 5.700, Condition: New, Made in MX. Listed at 28.29 USD. Padlock, Shackle Dia. Keyed Padlock. MASTER LOCK. & Recepticles. Electrical Outlets. Light Industrial. and Enclosures. Electrical Boxes.