| Brand | MASTER LOCK |
|---|---|
| MPN | 6321KA |
| Features | Padlock, Shackle Dia. 5/16 in, Shackle Height 3/4 in, Shackle Width 7/8 in, Shackle Material Boron Alloy, Body Height 2 13/16 in, Body Width 2 1/8 in, Body Thickness 1 in, Body Material Steel, Number of Bumpers 0, Number of Pins 5 Pin, Key Type Alike, Control Key Registration Required No, Opens with Key No. 10G016, Body Color Silver, Body Finish Laminated, Keyway Type Master K6000, Weather Resistant No, High Security Yes, Interchangeable Core No, Padlock Body Shape Rectangular, Rekeyable Yes |
| California Prop 65 Warning | N |
| Country of Origin | MX |
| Model | 6321KA |
| NumberOfItems | 1 |
| Restricted States | [] |
| Style | Keyed Padlock |
| Item | Keyed Padlock |
| Type | Keyed Padlock |
| Weight | 1.4500 |
| Length | 2.100 |
| Width | 1.700 |
| Depth | 1.700 |
| Shape | Rectangle |
| Body Material | Steel |
| Body Color | Silver |
| Number of Keys | 2 |
| Number of Pins | 5 |
| Battery Included | No |
| Weather Resistant | Yes |
| Body Width | 2-1/8" |
| Key Type | Alike |
| Shackle Dia. | 5/16" |
| Shackle Material | Boron Alloy |
| Shackle Type | Shrouded |
| Body Size Width | 2-1/8" |
| Shackle Configuration | Shrouded |
| Shackle Height | 3/4" |
| Shackle Width | 7/8" |
| Key Control | No |
| Weatherability | Some Corrosion Resistance |
| Body Thickness | 1" |
| Padlock Body Shape | Rectangular |
| Body Finish | Laminated |
| UPC | 071649059728 |
Check the listing for details. Master Lock 6321Ka Padlock, Keyed Alike, Partially Hidden Shackle, Rectangular. Width: 1.700, Condition: New, Made in MX. Listed at 38.59 USD. Padlock, Shackle Dia. Keyed Padlock. MASTER LOCK. & Recepticles. Electrical Outlets. Light Industrial. and Enclosures. Electrical Boxes.