| Shape | Rectangular |
|---|---|
| Restricted States | [] |
| Body Color | Black |
| Custom Bundle | No |
| Shackle Material | Boron Alloy |
| MPN | 6421LJWO |
| Shackle Width | 7/8" |
| Depth | 1.700 |
| Item | Keyed Padlock |
| Body Size Width | 2-1/8" |
| Shackle Configuration | Extended |
| Style | Keyed Padlock |
| Weatherability | Superior Corrosion Resistance |
| Features | Padlock, Shackle Dia. 5/16 in, Shackle Height 2 1/2 in, Shackle Width 7/8 in, Shackle Material Boron, Body Height 2 13/32 in, Body Width 2 1/8 in, Body Thickness 1 5/16 in, Body Material Steel, Number of Bumpers 0, Number of Pins 6 Pin, Key Type Different, Control Key Registration Required No, Body Color Black, Body Finish Laminated, Keyway Type Accept any OEM SFIC, Weather Resistant Yes, High Security No, Interchangeable Core Yes, Padlock Body Shape Rectangular, Rekeyable Yes |
| Width | 1.700 |
| Shackle Type | Extended |
| Shackle Dia. | 5/16" |
| Battery Included | No |
| Bundle Description | No |
| Key Type | Different |
| Shackle Height | 2-1/2" |
| Modified Item | No |
| Weight | 1.1500 |
| California Prop 65 Warning | N |
| Brand | MASTER LOCK |
| Body Width | 2-1/8" |
| Type | Keyed Padlock |
| Body Material | Steel |
| Key Control | No |
| NumberOfItems | 1 |
| Length | 2.300 |
| Weather Resistant | Yes |
| Model | 6421LJWO |
| Body Thickness | 1-5/16" |
| UPC | 071649074257 |
Check the listing for details. Master Lock 6421Ljwo Padlock, Coreless, Long Shackle, Rectangular Steel Body,. Width: 1.700, Condition: New. Listed at 29.99 USD. Padlock, Shackle Dia. 5/16 in, Shackle Height 2 1/2 in, Shackle Width 7/8 in, Shackle Material Boron, Body Height 2 13/32 in, Body Width 2 1/8 in, Body Thickness 1 5/16 in, Body Material Steel. Body Color Black, Body Finish Laminated, Keyway Type Accept any OEM SFIC, Weather Resistant ,Interchangeable Core, Padlock Body Shape Rectangular.