| Brand | MASTER LOCK |
|---|---|
| MPN | 646T |
| California Prop 65 Warning | N |
| Country of Origin | CN |
| Model | 646T |
| NumberOfItems | 1 |
| Restricted States | [] |
| Style | Luggage and Briefcase Padlock |
| Item | Luggage and Briefcase Padlock |
| Type | Luggage and Briefcase Padlock |
| Weight | 0.2000 |
| Length | 5.500 |
| Width | 2.700 |
| Depth | 2.700 |
| Body Material | Brass |
| For Use With | Luggage and Travel, Backpacks, Duffel Bags and Sports Bags, Brief |
| Body Color | Black |
| Features | Combination Padlock, Body Height 1 1/2 in, Body Material Brass, B |
| Battery Included | No |
| Body Width | 13/16" |
| Key Type | Resettable |
| Shackle Dia. | 1/8" |
| Shackle Material | Steel |
| Shackle Height | 7/8" |
| Shackle Width | 3/8" |
| Key Control | Sin Control de Llave |
| Body Thickness | 3/8" |
| Padlock Body Shape | Rectangular |
| UPC | 071649080043 |
Check the listing for details. Master Lock 646T Luggage/Briefcase Padlock, Brass, Side, Pk2. Width: 2.700, Condition: New, Made in CN. Listed at 9.89 USD. 1/8 in, Shackle Height 7/8 in, Shackle Material Steel, Shackle Width 3/8 in. Luggage and Briefcase Padlock. MASTER LOCK. & Recepticles. Electrical Outlets. Light Industrial. and Enclosures. Electrical Boxes.