| UPC | 0071649203626 |
|---|---|
| Body Color | Silver |
| Shackle Material | Steel |
| Key Type | Alike |
| MPN | 7045KA |
| Keyway Type | K |
| Interior Shackle Width | 1 1/16 in |
| Brand | Master Lock |
| Body Material | Steel |
| Interior Shackle Height | 13/16 in |
| Number of Pins | 5 |
| Model | Master Lock ProSeries |
| Shackle Diameter | 5/16 in |
| Features | Rekeyable, Master Key |
Check the listing for details. MASTER LOCK 7045 Keyed Padlock, 29/32 in,Rectangle,Silver 4YH33. Condition: New. Listed at 59.25 USD. Keyed Padlock, 29/32 in,Rectangle,Silver 4YH33. MASTER LOCK 7045. Padlock, Shackle Dia. These padlocks have a partially hidden shackle to prevent cutting and smashing. Grainger reserves the right to accept or reject any order.