| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Body Color | Silver |
| Model | KEYED X647 |
| Modified Item | No |
| Shackle Type | Open |
| Custom Bundle | No |
| Number of Pins | 4 |
| NumberOfItems | 1 |
| Weight | 0.2 |
| Length | 1.300 |
| Width | 0.800 |
| Shape | Rectangular |
| Number of Keys | 2 |
| Features | Master Key |
| Body Width | 1-1/8" |
| Shackle Dia. | 3/16" |
| MPN | 7KAMK |
| Body Size Width | 1-1/8" |
| Shackle Configuration | Open |
| Shackle Height | 9/16" |
| Shackle Width | 1/2" |
| Key Control | No |
| Weatherability | Some Corrosion Resistance |
| Body Height | 1-1/16" |
| Body Material | Steel |
| Brand | MASTER LOCK |
| Shackle Material | Steel |
| Key Type | Alike |
Check the listing for details. MASTER LOCK 7KAMK (Keyed X647) Keyed Padlock Master Keyed. Width: 0.800, Condition: New. Listed at 12.39 USD. MASTER LOCK 7KAMK Keyed Padlock 1-1/8"WProduct DetailsThe Master Lock No. 7 Laminated Steel Padlock features a 1-1/8in (29mm) wide reinforced laminated steel lock body providing extra strength and a 9/16in (14mm) tall, 3/16in (5mm) diameter steel shackle. Dual locking levers provide extra pry resistance making it ideal for industrial applications and the non-rekeyable, 4-pin W7 cylinder helps prevent picking.